Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

IFMC Sinema Günleri'nde KADIN FİLMLERİ


Karıncalar Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen İFMC (İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti) Sinema Günleri 18 Şubat – 25 Mart tarihleri arasında kadın filmleri ile devam ediyor. Cumartesi günleri, saat 15.00'da Taksim'de bulunan İFMC Lokali'nde gerçekleştirilecek olan gösterimler ücretsiz olup, film ertesinde söyleşi yapılacaktır.

18 Şubat Cumartesi günü Duygu Asena'nın aynı adlı romanından Atıf Yılmaz'ın yönetmenliğinde sinemaya uyarlanan Kadının Adı Yok isimli film izlenecektir.

Daha fazla bilgi için tel: 0 533 661 93 69 & 0 532 397 08 52

İFMC
Cumhuriyet Cad. Ceylan Apt. No: 27/6 Taksim
Tel: 0 212 250 50 34 – 0 212 250 44 11

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
!f İstanbul beşinci yaşını büyüyerek kutluyor!


5. AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali Yapı Kredi Üniversite Bankacılığı'nın ana sponsorluğunda 16-26 Şubat 2006 tarihleri arasında gerçekleşecek. !f, bu yıl da birbirinden ilginç tarz ve ülkeler arası gezinen 50 bağımsız filmden oluşan programıyla hayatınızdan 10 günü değiştirmeye kararlı.

Yeni Amerikan hareketinin genç ve öncü isimlerinden cesur filmler, Toronto ve Sundance'in ödüllü ödülsüz en çok konuşulanları, ayrıksı tarzlarıyla isimlerini kanıtlamış bağımsız yönetmenlerin buluştuğu Hit Filmler > Korku türünün sınırlarını zorlayan, tüyleri ürperten ve yine bol Asyalı filmlerle Nöbetçi Sinema > Hayatı yaşamanın farklı yollarını anlatan, ödüllü örneklerle Gökkuşağı > Bu yıl eklenen yeni bölümlerden “sistem”e dahil olmak istemeyenlerle sistemin merkezindekilerin hikayelerini anlatan İçerdekiler/ Dışarıdakiler > gnçtrkcll sponsorluğunda, birbirinden şaşırtıcı, kült animasyonlardan, kural yıkan filmlerden oluşan bu yıl daha da fantastik bir bölüm Fantastik Filmler > Müzik, dans ya da uç bir festival gibi performans sanatı ve sanatçılarından hiç bir yerde duymadığınız özel hikayelerle Express Yourself! > ve beşinci doğum günümüzde !f severlere özel bir hediye, bildiğimiz anlamıyla bağımsız filmin en son başına gelenler, uçta gezinen hikaye ve tarzlardan oluşan çok özel bir seçki !f Kolik Özel .

!f 2006 PARTİLER
!f Gala Partisi
15 Şubat 2006, Çarşamba 22:00
DK7 - Live + DJ Set (Output Recordings, Stockholm)
Agentorange (Dinamo 103.8)
Visuals by Michael Parenti

!f İstanbul, 15 Şubat Çarşamba gecesi Indigo'da düzenlenecek gala partisiyle başlıyor! Filmleriyle sinema severleri memnun ettiği kadar, partileriyle müzik severleri de düşünen !f Istanbul'un gala partisinin konukları, Jesper Dahlback ve Mark O'Sullivan'dan oluşan ve çıkış albümleri “Disarmed” ile müzik piyasasına etkili bir giriş yapan DK7. 22:00'de Agentorange'ın başlatacağı gece, hayran olunacak vokallere sahip DK7'nın canlı performansından sonra sergileyeceği DJ seti ile de uzun bir eğlence vaat ediyor.

!f Gökkuşağı Partisi
22 Şubat, Çarşamba
Mekan : Love Saat: 22.00

!f'in Gökkuşağı partisi bu sene Love'da. Yılın en eğlenceli partilerinden olması beklenen bu etkinlik tüm !f severlerle açık.

!f Kolik Parti
23 Şubat Perşembe 21:30
Whomadewho (Gomma, Kopenhag) – Live
Tomas Barfod (DJ Set)

Kopenhaglı üçlü WhoMadeWho no-wave, punk-funk karışımı müzikleri ve şaşırtıcı coverlarıyla geçtiğimiz sene disco ışıkları altında en fazla parlayan isimlerden biriydi. Vokalde Tomas Hoffding, gitarda Jeppe Kjellberg ve bateride Tomas Barfod'dan oluşan grup 90'larda kulüp Munk, Tahiti 80 gibi isimlere yaptıkları remikslerle de tanınıyor.

WhoMadeWho'nun enerjisini en çok aktarabildiği yer ise kesinlikle canavar sahne şovları, hazır olun!

Filmler ve seanslarla ilgili detaylı bilgileri www.ifistanbul.com adresinden takip edebilirsiniz.

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
14 Şubat Dünya Öykü Günü @ Fransız Kültür Merkezi


Yaklaşık on yıldır Ankara Öykü Günleri çerçevesinde düzenlenen öykü etkinlikleri, bir süredir Dünya Pen Yazarları'nca onaylanarak uluslararası bir kimlik kazandı. Böylece gitgide yaygınlaşan bir etkinlik birliğine dönüştü. İstanbul F ransız Kültür Merkezi ve İmge Öyküler Dergisi' nin birlikte gerçekleştireceği etkinlik 14 Şubat 2006 günü saat 19.00 da izlenebilir.

Program sunumunu Tiyatro ve sinema oyuncusu Gülsen Tuncer 'in üstlendiği kutlamada bu yıl başlatılan “ Öykü Bildirisi “ kendisi de 75.yaşını kutlayan Tarık Dursun K . tarafından kaleme alınıyor. Sait F aik ve Beckett 'in doğumlarının 100.yıl kutlamaları kapsamında Semih Gümüş , Güven Turan , Sevengül Solmaz , Ahmet Soysal konuşmacı olarak katılıyorlar. Geçen yıl yitirdiğimiz öykücüler için, Sadık Aslankara ve Hürriyet Yaşar 'ın anma konuşmalarının yanı sıra, Usta öykücümüz Nezihe Meriç 'in “...yanmışım dumanım tüter “ öyküsü kendi sesinden okunuyor. Programın saydam gösteri tasarımları da fotoğraf sanatçısı Nazım Timuroğlu tarafından gerçekleştiriliyor. Sait Faik'in “hişt, hişt!..” öyküsü Koreograf Aytül Hasaltun ‘un modern dans gösterisi olarak canlandırıyor.

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ
İstiklal Caddesi No:8
Tel: 212 334 8740

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855