Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

dulcinea şubat programı.


Dulcinea gecelerinde eğlence soluksuz devam ediyor.

mania konseptli geceleriyle İstanbul müzikseverlere unutulmaz dakikalar yaşatan dulcinea Şubat ayında e lektronik müzik tutkunları için kaçırılmayacak bir gösteriye ev sahipliği yapacak. Bu gösteri kapsamında Avustralya'lı deneysel müzik ve performans sanatçısı Lucas Abela, Türkiye seyircisi ile ilk kez 5 Şubat'ta dulcinea'da buluşacak. Batur Sönmez ise analog sesler üzerine yoğunlaşan, içinde endüstriyel, minimal ve elektronik tınıların yoğunca bulunduğu projesi ANALOG SUICIDE'i bu geceye taşıyacak.

Deniz Cuylan ve Tan Tunçağ ise yeni elektronik dans müziği projeleri Portecho ile 4 Şubat gecesi dulcinea'da olacaklar. Ayrıca dulcinea'da Sevgililer Günü için sürprizlerle ve oyunlarla dolu Desperetly Singles Party sizleri bekliyor.

mabbas&portecho
4 Şubat Cumartesi /  22:00 - 04:late

Maya'nın kurucularından Deniz Cuylan ve Radiodays'den tanıdığımız Tan
Tunçağ, birlikte yeni bir elektronik dans müziği projesine imza atıyor;
Portecho.
2006'da albümleri çıkacak olan ikili, 4 Şubat Cumartesi dulcinea'da dünya dans müziğini kendi perspektiflerinden yorumlayacaklar. Bu geceye, Alp Korfralı'nın hazırladığı görseller de eşlik edecek.

O D A
e x p e r i m e n t a l e l e c t r o n i c
JUSTICE YELDHAM
AND THE DYNAMIC RIBBON DEVICE (avustralya)
ANALOG SUICIDE (türkiye)
5 Şubat Pazar / 21:30
Avustralya'lı deneysel müzik ve performans sanatçısı Lucas Abela, çok özel sahne konseptiyle, Türkiye seyircisi ile ilk kez 5 Şubat'ta dulcinea'da buluşacak. Sahnede sadece bir cam parçası ve buna bağlı özel müzik set-up'ını kullanan sanatçı, çıktığı “Justice Yeldham” dünya turnesi kapsamında Dulcinea'da konser verecek. Özellikle deneysel – elektronik müzik ve güncel sanat takipçileri için kaçırılmaması gereken özel bir gösteri olacak. Bu gece Batur Sönmez de analog sesler üzerine yoğunlaşan içinde endüstriyel, minimal ve elektronik tınıların yoğunca bulunduğu projesi ANALOG SUICIDE 'i dulcinea'ya taşıyacak. oda'da gerçekleşecek gösteriye katılım payı: 10 ytl (+bir alkolsüz ixir)

Desperetly Singles Party
by dr. rex & kaan özcan & barış k. & ali kuru & dâra-cula
14 Şubat 2006

Sevgililer gününde tadı damağınızda kalacak çılgın bir gece yaşamaya ne dersiniz?
Dulcinea'da gündüz saatlerinde başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edecek unutamayacağınız sürprizlerle ve oyunlarla dolu Desperetly Singles Party sizleri bekliyor. dr. rex & kaan özcan & barış k. & ali kuru & dâra-cula'nın çalacağı edeceği gecede sabaha kadar dans edeceksiniz. Gündüz saatlerinden itibaren başlayacak parti bu saatlerde çiftler için sürprizlerle ve eğlenceli oyunlarla dolu iken gecenin ilerleyen saatlerinde singler için çılgın bir partiye dönüşecek. Dulcinea, bu romantik günün ruhuna yakışır afrodizyak konseptli özel bir mönü de hazırlıyor.

Dulcinea
Meşelik Sokak No:20 Beyoğlu / İstanbul
T: +90 212 245 1071

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Küller Küllere... & ... Bir De Yolluk...


KÜLLER KÜLLERE ...
... BİR DE YOLLUK

KÜLLER KÜLLERE (1996)

Akbank Sanat'ta geçen yıl Aşk Delisi'yle ilk yapımını gerçekleştiren Yeni Kuşak Tiyatro bu yıl dünyanın en prestijli ödülü Nobel Edebiyat Ödülü'nü alan Harold Pinter'dan iki kısa oyunu aynı gösteride sunacak. Ülkemizde en son Haluk Bilginer ve Zuhal Olcay'ı bir araya getiren İhanet adlı oyunuyla tanıdığımız İngiliz yazardan, bu kez de Küller Küllere ve Bir de Yolluk adlı oyunları izleme fırsatı bulacaksınız. Bu iki oyun da dünyanın en önemli tiyatro ve sanat merkezlerinde defalarca sahnelenmiş ve büyük başarılar kazanmıştır. Bunların arasında New York Lincoln Center'da gerçekleştirilen ve Pinter'ın bütün eserlerinin sahnelendiği Pinter Festrival ve son yıllarda yazarın kendisinin de oynayıp sahneye koyduğu Londra'daki Royal Court ve West End yapımları önde gelir. 29 oyunu ve birçok senaryosu bulunan yazarın yanlızca birkaç oyunu ülkemizde sahnelenmiştir. Bunlar arasında Dumb Waiter (Git Gel Dolap), Slight Ache (İnce Sızı) ve The Birthday Party (Doğumgünü Partisi) sayılabilir. Bu iki çağdaş oyunun, ülkemiz tiyatro repertuarına büyük bir zenginlik katacağına inanıyoruz.

BİR DE YOLLUK (1984)

Bu 12 sayfalık kısa oyun, yazarın en çok oynanan ve en etkin oyunlarından biridir. Bir oda ve bu odada otorite sağlamış bir insan, bir ailenin tüm fertlerini teker teker teker sorguya çeker. Zamanın ve yerin belli olmadığı bu oyun, güç dengelerini evrensel bir düzlemde sunar.

22 Ocak Pazar 15:30 - 18:00
29 Ocak Pazar 15:30 - 18:00

Akbank Kültür Sanat Merkezi
İstiklal Caddesi No:14-18 80080 Beyoğlu
T: +90 212 252 3500

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Gripin @ Bronx 27 Ocak 2006


Bugüne kadar katıldıkları rock festivalleri, üniversite bahar şenlikleri,bar programları ve yardım konserleri sayesinde kendilerine ciddi bir hayran kitlesi edinen ve rock müziğin en iyi performans gruplarından birisi olan Gripin hikayelerini canlı dinleme fırsatını kaçırmayın...

27 Ocak 2006 23:30 | Giriş 17 YTL

Bronx
Terkos Çıkmazı No:8 Tünel / Beyoğlu
T: +90 212 2935398

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855