Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

SMADJ presents S.O.S. PROJECT...


Tunus asıllı Fransız müzisyen Smadj, bu ay Doublemoon etiketiyle yayınlanacak albümü “Smadj presents SOS”tan yepyeni şarkılarla Babylon'da. Burhan Öçal ve Mehdi Habab ile yaptığı projelerden de aşina olduğumuz Smadj bu kez iki yetenekli Türk müzisyenle çalışıyor. Ud'una da bilgisayar programlarına olduğu kadar hakim Smadj SOS Project'te buzuki, banço ve diğer telli sazları biraraya getirerek alışılmadık bir parti başlatıyor: Elektronik fasıl. Smadj & SOS Project, yeni albümlerinin tanıtılacağı konserlerde Smadj'ın bestelerinin yanısıra yine albümde yer alan elektronik müzikle harmanlanmış nostaljik parçalara ve emprovizasyonlara yer verecekler. SOS Project farklı kültürleri müzikle buluşturarak yelpazesi çok geniş bir müzik ziyafetiyle izleyicinin önüne geniş bir kapı açıyor.

24 Ocak 2006 Salı / 21:30 | Ayakta 10 YTL - Öğrenci 7 YTL

Babylon
Şeyhbender Sok. No: 3 Tünel
Tel: 0 212 2927368

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Fransız Kültür Merkezi'nde Sergi...


« FiZiK DERYASINDAN ADACIKLAR »

19 Ocak Perşembe 19:00 - 28 Şubat

Albert Einstein'ın devrimci çalışmalarının yayınlanmasından yüz yıl sonra, UNESCO 2005 yılını «Dünya Fizik Yılı» ilan etti. Fransız Kültür Merkezi bu vesileyle, Bilimler Merkezi, Nice Üniversitesi ve Fransız Fizik Derneği tarafından tasarlanıp gerçekleştirilen etkileşimli bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Herkese açık olan bu sergi, son elli yılda fizik alanında yapılan araştırmalar ve bunların uygulama alanları üzerine bir toplu bakış olanağı veriyor. Hidrodinamik - Atmosfer - Dalgalar – Katı ve yumuşak mıknatıslar – Kum, tanecik ve çakıllar – Dalgalar ve solitonlar– Kaos ve fraktaller - Işık ve evren gibi adacıklara dağılmış ilginç ve eğlenceli deneyler, araştırma laboratuarlarından ödünç alınarak sergileniyor. İzleyicinin de deneylere katılabileceği bu sergide ayrıca, 15 afişlik bir diziden oluşan ve Evren, Canlılar Fiziği, Dünya ve Çevresi, Madde – Işık Etkileşimi üzerine sorularımıza yanıt veren “Fiziğin Ufuklarında” adlı bir afiş sergisi de yer alıyor. (Fransa Dışişleri Bakanlığı desteğiyle)

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ
İstiklal Caddesi No:8
Tel: 212 334 8740

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Fransız Kültür Merkezi'nde Film Gösterimleri...


Ünlü oyuncu, sunucu ve yapımcı Korhan Abay'ın Fransız Kültür Merkezi'nin koleksiyonundan seçtiği dört Fransız filmi Şubat ayında Fransız Kültür Merkezi'nde izlenebilecek. Korhan Abay'ın da katılacağı ve yaptığı seçimleri ve Fransız sineması ile ilgili görüşlerini dile getireceği 3 Şubat Cuma akşamı ilk olarak “Çılgınlar Klübü” filmi gösterilecek. “Çılgınlar Klübü” o rijinal oyunu, Korhan Abay tarafından Türkçe'ye çevirilip, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu tarafından sahnelenmişti.

“Açık Kart” film gösterimleri, kendi alanlarındaki ünlü isimlerin yapacakları film seçimleriyle önümüzdeki aylarda da devam edecek.

3 şubat Cuma saat 19.00, Korhan Abay'ın katılımıyla
Çılgınlar Kulübü (Komedi, 1978, 103')
Yönetmen : Edouard Molinaro
Renato ve onun işlettiği kulübün yıldızı olan Albin (sahne adı Zaza) orta yaşlı, eşcinsel bir çifttir. Renato'nun oğlu evlenmeye karar verene kadar her şey yolundadır. Ama Renato nişanlısını ve onun aşırı muhafazakâr anne-babasını evine davet eder... babası ve "anne"siyle tanıştırmak üzere.

4 şubat Cumartesi saat 19.00
Piyanist
(Dram, 2000, 130')
Yönetmen : Michael Haneke
16 yaş altındakilere yasaktır.
40 yaşlarındaki, Erika Kohut Vıyana Müzik Konservatuarı'nda saygın bir piyano öğretmenidir. Aşırı korumacı annesiyle birlikte, müzmin bekar bir hayat tarzı sürdürmektedir. Başkalarını sevişirken gözetleyerek bastırılmış cinselliğini tatmin etmektedir. Erotik şovlara ve porno film gösteren sinemalara gizlice giden Erika, mazoşist zevkleri için kendine zarar vermeye başlar.

Hayatı, ona aşık olan 20 yaşlarındaki öğrencisi Walter ile değişmeye başlar. Bu sevgiden, öğretmen ve öğrencisi arasında sarsıcı, hareketli ve sapkın bir ilişki başlar.

10 şubat Cuma saat 19.00
400 Darbe (Dramatik komedi, 1959, 93')
Yönetmen : François Truffaut (ilk filmi - Cannes'da en iyi film ödülünü almıştır)
François Truffaut'nun, ilk uzun metrajlı, otobiyografik özellikler taşıyan bu filmi ile Cannes'da en iyi film ödülüne layık görülmüştür. Yeni Dalga sinemasının en çarpıcı eserlerindendir.
Antoine kötü bir ergenlik dönemi geçirmektedir. Onun kaderi, hırsızlıkları ve kaçışlarına duyarsız kalan ailesine sürekli yalan söylemektedir. Tek tesellisi, arkadaşı Rene ile mümkün olan herçeşit haytalığı yapmak. Günün birinde polis de işin içine karışır.

11 şubat Cumartesi saat 19.00
Piyanist (Dram, Tarihi 2001, 148')
Yönetmen : Polanski
Wladyslaw Szpilman, Yahudi asıllı Polonyalı başarılı bir piyanisttir. İkinci Dünya Savaşı'nda şans eseri toplama kamplarına gitmekten kurtulur ve Varşova'nın varoşlarında yaşamaya başlar. Oradan kaçmayı başarır ve başkentteki yıkılmış binalarından birine yerleşir. Müziğine hayran kalan bir Alman subayı, hayatta kalması için ona yardım eder.

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ
İstiklal Caddesi No:8
Tel: 212 334 8740

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855