Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

Naftalin'lenmiş Yıllara Küçük bir yolculuk!


60'lı ve 70'li yılların müziğine özlem duyanların her ay düzenlenen nostalji gecelerinden yakından tanıdıkları Naftalin, biraraya geliş amaçlarını o yılların şarkılarını , danslarını ve duygularını tekrar gün ışığına çıkarmak olarak açıklıyorlar. Her biri özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalışmış ve bazıları halen çalışmakta olan grup elemanları, yıllardır yapmış oldukları müzikten kopamadıkları için yoğun iş tempolarına rağmen uzun zamandır bir araya gelerek repertuvarlarını korumak amacıyla çalıştıklarını vurguluyorlar.

Repertuvarlarının ağırlıklı olarak 60'lı,70'li yılların şarkılarından oluştuğunu söyleyen Naftalin, anılarda kalmış melodileri izleyenlerle birlikte söyleyerek doyumsuz bir gece yaratmak için müzik tutkunlarını davet ediyor.

BALANS Music & Performance Hall
Balo Sk. No:22 Beyoğlu
Tel: 0212 251 7020

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Vox'ta Ska Parti! 26 Mayıs 2005 Perşembe


“Punk'n Rock” adını verdikleri kendilerine özgü müzikleriyle bizleri “ısıtacaklarını” vaad eden 100 Derece'nin adını ilk olarak çıkardıkları demoyla 2002'de duyduk. Ama onların öncesi de vardı; bıkmadan usanmadan çıkılan bar programları konserlere dönüştü; Eskişehir, Ankara, İzmir, İstanbul konserlerinde peşlerine taktıkları kitleye, işte o yıllarda ilk demolarını sundular.Demo o kadar beğenildi ki albüm için hemen kollarını sıvadılar. Ama ne yazık ki yapımcı bulma süreci biraz uzun sürdü. “Ben yaptım oldu” zihniyetinden de uzak duran grubun kaliteli bir iş çıkarmak için verdiği onca çaba sonunda meyvesini 2005 Ocak ayında verdi. Ada Müzik'ten çıkan 100 Derece'nin ilk albümü “Kahpe Felek” dağıtımındaki sorunlara rağmen alternatif rock dinleyicilerinin büyük beğenisini kazandı. Yarattığı Punk and Roll tarzıyla da müzik piyasasına hoş ve özelenen bir çeşitlilik getirdi. Olası bir Punk'n Roll da neyin nesi? sorusunun gerçek cevabınının “Kahpe Felek”te saklı olduğunu belirterek yine de kısaca açıklarsak; punk, swing, reggea ve rock'n roll gibi müziklerin 70'lerin Türkçe pop müziği altyapılarıyla buluşması diyebiliriz. Grup işte bu müzikal sentezi, esprili ve ironik sözlerle birleştirerek oldukça eğlenceli şarkılar yazıyor. Pozitif enerjileri ve radikal tavırlarıyla dikkat çeken, “grup müziği” yaptıklarını önemle vurgulayan 100 Derece, Bozuk Para, Cemiyette Pişiyorum gruplarıyla Ska Parti'de buluşacak.
Giriş 10 Ytl

VOX
YAPI KREDİ KÜLTÜR MERKEZİ yanı,
GALATASARAY BEYOĞLU
Tel: 0212 244 0 442

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
FKM'de NARSİST VE EKO” YA DA “PROVA...


Bir KargART Sahne Çalışması:
“Narsist ve Eko” ya da “Prova”

Rejisör: Alexandre Abellan
Hareket Tasarımı: Stephanie Parent, İlyas Odman
Dans ve Oyun: Stephanie Parent & İlyas Odman
Kostüm & Dekor Tasarım: Turgut Kocaman
Işık Tasarım: Apo Kaya
Müzik: Arvo Pârt, Cathy Berberian, Villa Lobos ,Tribite to Gainsbourg

Türkiye'de yaşayan Fransız tiyatro insanı Alexandre Abellan'ın kara komedisi olan eser; iki dansçının “sanatsal yaratım” sürecindeki halleri hakkında, bir dans işinden çok bir “commedia dell art” işi olarak sayılabilir. Eserde giderek oynadıkları karakterlere dönüşen oyuncular üzerinden “sanat ne? ”, “çağdaş sanat ne? ”, “sanatçı kim ?” gibi sorulara cevap aranıyor. “Narsis ve Eko”nun bilinen mitolojik hikayesi hakkında bir çağdaş dans gösterisi yapmaya uğraşan iki dansçının “sahne alanı” ve “prova alanı” olarak ikiye ayrılan performans mekanı içersinde giderek canlandırdıkları tiplemelere dönüşmeleri üzerine kurulu dans tiyatrosu, dansda hareket dışında bir oluşum arayan rejisörün profesyonel dansçılarla gerçekleştirdiği ilk çalışma. Gelecek sezon içerisinde hem yurtiçi hem de yurtdışı turnelerle dolaşacak eserin bu temsili bu sezonki son gösterimi olacak.

Konsept: Çağdaş dans, çoğul ve çeşitli kökene sahip diliyle sorgulamaktan başka bir şey yapmaz: işte böylece dogmadan uzaklaşır. Melez özelliği içersinde tüm "karşı çıkılamaz temel gerçek" deneni çözer.Aynı anda, "piçliğini" unuttuğu noktada ise hermetisizmiyle korkutur. Soyutlama potansiyeli onu hermetik, yani mekan ve zamandan uzak ve gizemli kılmamalıdır: kodların, şifrelerin karışımı onların yok sayılması demek değildir. Çözülemez, usta ve biçimsel haliyle, sadece kendileri olan, kendi tanıklıklarına tanıklık eden, kendi kavramlarını eleştiren, narsis ve kendi içinden gelen yankı dışındakinden mahrum olanlara ulaşmaz, onlara soru sormaz. Narsisizm arınmıştır, kendi vücuduna büyüleyici bir hayranlık uyandırmanın dışında bir şey üretmez, çevreyi yok eder. Ürettiği mesafe, yaratıcılığa yol açmaz, tersine onu ortadan kaldırır, dipsiz bir kuyuya yerleştirir. Güzelin yaratmak için vazgeçilmez olduğu kanısı, çirkini, mükemmel olmayanı yok saymaya kadar gider. Bu, elitist ve faşist bir yaklaşımdır. Biçimsel soruların ortasında, beslendiği ideal ve arıtılmış formun arayışında, çağdaş dans, faşist olabilir, bellek yitimine uğrayabilir.

25 Mayıs 2005 Çarşamba 20:00 Tam: 7 YTL Öğrenci: 5 YTL

FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ
İstiklal Caddesi No:8
Tel: 212 334 8740

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855