Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

Neoplast @ Manastre World Music@Dance Club 07.12.2004


manastre@hotmail.com adresine mail atanlar kontenjan dahilinde ücretsiz giriş kazanıyor...

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
2. AKDENİZ ÇAĞDAŞ MÜZİK GÜNLERİ


İtalya, İspanya, Yunanistan ve Türkiye'den ünlü besteci ve Müzisyenler İstanbul'da buluşuyor.

Borusan Kültür ve Sanat Merkezi, İtalyan Kültür Merkezi, Cervantes Enstitüsü (İspanya) ve Yunanistan Konsolosluğu'nun ortaklaşa düzenledikleri 2. Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri 22 – 26 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Borusan Kültür ve Sanat Merkezi'nin öncülüğünde daha önce bir çok sanat etkinliğinde işbirliği yapan İtalya, İspanya ve Yunanistan kültür merkezlerinin bu yıl gerçekleştireceği 2. Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri'nin onur konuğu yunanlı kompozitör Georges Couroupos.

2. Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri, bölgenin özelliklerinden yola çıkarak, Akdenizli bestecilerin ortak müzik düşüncelerini ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Çağdaş müzik kompozitörleri ve müzik yorumcuları arasında bir etkileşim alanı sağlamak, Akdeniz Müzik Günleri'nin ana hedefleri arasında bulunuyor.

2. Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri 22 Kasım Pazartesi günü saat 19.00'da Beyoğlu Şişmanoğlu Konağı'nda yuvarlak masa toplantısı ile başlıyor. Müzikolog, kompozitör Prof. Ahmet Yürür'ün moderatörlüğündeki yuvarlak masa toplantısına İtalya adına Milano Konservatuarı öğretim üyesi, kompozitör ve orkestra şefi Prof. Sandro Gorli, İspanyol Çağdaş Müzik Merkezi Genel Müdürü kompozitör César Cano , Yunanistan Dimitris Mitropoulos Festivali'nin yöneticisi kompozitör, piyanist ve orkestra şefi George Couroupos ve Türkiye'den İlhan Usmanbaş katılıyor.

İtalyan Kültür Merkezi'nde yapılacak konserler 23 Kasım Salı günü İtalya, 24 Kasım Çarşamba günü Yunanistan, 25 Kasım Perşembe günü Türkiye ve 25 Kasım Cuma günü İspanyol toplulukların konserleriyle devam edecek…24 Kasım'daki Yunanistan Konseri'nden önce saat 17.00 de Borusan Kültür ve Sanat Merkezi'nde onur konuğu Georges Courupos eserlerini tanıtan bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Konserlerde Avrupa'nın önde gelen çağdaş müzik yorumcularından Divertimento Ensemble Castiglioni, Donatoni, Gorli, Berio gibi önde gelen çağdaş İtalyan bestecilerinin eserlerinin yanı sıra Hollanda'da yaşayan bestecimiz Meliha Doğuduyal'ın da bir eserini seslendirecek.

İspanyol “LA Folia” topluluğu, Del Puerto, Pistolesi, Folconerio, Halffter, Garrido , ve Alper Maral gibi bestecilerin eserlerini; Yunanistan'dan Orchestra of Colours Skalkottas, Koumentakis, Mikrutsikos, Chadzimichelakis, Koumenteris,Couroupos gibi kompozitörlerin eserlerinden oluşan bir konser verecek.

2. Akdeniz Çağdaş Müzik Günleri'nin Türkiye konserinde Mete Sakpınar, Ali Doğan Sinangil, Mehmet Nemutlu, Timuçin Şahin, Tolga Yayalar, Zeynep Gedizlioğlu Aykut Çağlayan'ın eserlerini; Tuba Özkan, Timuçin Şahin, Hasan Tura Kuartet, İpek Altınel, Ebru Sonakın, Tuna Erten, Eylem Arıca,Şebnem Ünal, Emre Günay, Ahmet Sakat, Mehmet Tuna Ertem, Mümin Mutlu gibi sanatçılar seslendirecek.

Şişmanoğlu Konağı'nda yapılacak yuvarlak masa toplantısına katılmak isteyenlerin 0212-292-06-55 numaralı telefona rezervasyon yapmaları gerekiyor.

Etkinliklerin tamamı ücretsiz olarak izlenebilecek.

 

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
fly pan am @ Vox 20 Kasım Cumartesi


VOX modern rock müziğinin sevilen topluluklarını ağırlamaya devam ediyor. Son zamanların kült topluluğu God Speed You Black Empero r'un gitaristi olarak tanınan Robert Tellier Craig'in grubu Fly Pan Am 20 Kasım'da VOX sahnesinde. Başta GSYBE olmak üzere Tortoise , Mogwai , Sigur Ros , Explosions In The Sky gibi grupların müziğinden hoşlanıyorsanız 20 Kasım Cumartesi akşamı VOX'ta olun.

VOX
Acara Sokak, No: 2 Galatasaray
Tel: 0212.2440442

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855