Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

LANETH @ VOX 21.10.2004 Perşembe
21 EKİM PERŞEMBE
21:00
LANETH @ VOX #1 featuring KRONİK (live),

Çağlan Tekil, Mete Sohtaoğlu, Şanver Ofluoğlu, Şener Çetin (dj)

10.000.000 TL

Klasik heavy, doom, death, black ve thrash… Heavy metalin tüm alt başlıklarını bir arada dinlemek isteyenler için eşsiz bir fırsat.

21 Ekim Perşembe gecesi Radyo Eksen'de Laneth programının yapımcısı Çağlan Tekil, Açık Radyo'da Beton programının yapımcısı Mete Sohtaoğlu, Eski Şebek/Köprüaltı dergilerinin yazarı Şanver Ofluoğlu ve Şener Çetin, heavy metalin her tarzının en kaliteli örneklerini sergilemek üzere bir aradalar.

Ayrıca KRONİK, yeni kadrosu ile uzun bir aradan sonra ilk kez bu projesiyle sahne alacak. Iron Maiden, Manowar, Judas Priest ve Wasp gibi grupların şarkılarını yorumlayacak olan grup, bu şarkıların yanı sıra sadık fanlarını mutlu edecek KRONİK parçalarını da yorumlayacak.

Ayrıca gece boyunca barkovizyonda önemli konser ve festivallerden kesitler gösterilecek.

 

VOX / MANHATTAN MUSIC CLUB
Acara Sokak 2, Galatasaray, Beyoğlu
0212 2440442

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Wistfull Rock Konseri @ Manastre 20.10.2004 ÇarşambaManastre üyeleri ve öğrencilere %50 indirim!
Giriş: 10 mTLMANASTRE World Music&Dance Club
İstiklal Cad. Acara Sk. 13/1 Galatasaray
0212 2511323

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Marilyn Monroe İstanbul'da


Seks tanrıçası sergide

Marilyn Monroe için şimdiye kadar yapılmış en büyük sergi özelliğini taşıyan "Bir Efsanenin Yaşamı", İstanbul'a geliyor. Vakko Beyoğlu Sanat Galerisi'nde açılacak sergi; fotoğraf, resim, grafik ve heykellerden oluşuyor. Genç yaştaki trajik ölümünden sonra bile seks tanrıçası imajı devam eden Marilyn Monroe'nun yaşamına tanıklık etmek isteyenler, bu sergiyi kaçırmamalı.


Marilyn Monroe için şimdiye kadar yapılmış en büyük sergi özelliği taşıyan "Bir Efsanenin Yaşamı" İstanbul'a geliyor. Vakko Beyoğlu Sanat Galerisi'ndeki sergi 30 Eylül'de açılacak.

İşte bir efsane ve onu anlatan onlarca fotoğraf, resim, grafik ve heykel... Güzelliğiyle bir döneme damgasını vuran, Hollywood'un gelmiş geçmiş en büyük yıldızı Marilyn Monroe'nun yaşamını anlatan "Bir Efsanenin Yaşamı" adlı sergi İstanbul'a geliyor. Daha önce Londra "Country Hall", Valencia "Atranazas"da sergilenen bu büyük serginin İstanbul'da ev sahipliğini Vakko Beyoğlu Sanat Galerisi yapıyor. 30 Eylül-28 Ekim arasında açık kalacak sergide, dünyaca ünlü 30'u aşkın sanatçıya ait 100'den fazla eser sergilenecek.

Sergi; fotoğraflar, resimler, kağıt üzerinde çalışmalar, grafikler ve heykellerden oluşuyor. Sergideki fotoğraflar, belgesel ve sanatsal değerlerinin ötesinde, Marilyn Monroe'nun günümüz imajını filmlerinden daha iyi anlatması açısından ayrı bir önem taşıyor. Efsanevi yıldızın 19 yaşında Holywood kariyeri başlamadan önce fotoğraflarını çeken Holywoodlu Bernard'ın eserleri, Milton H.Green, Sam Shaw, Ernst Haas, Eve Arnold ve Douglas Kirkland (A Night with Marilyn- Marilyn'le Bir Gece) ile 1962 yılının Haziran ayında Bert Stern'le (The Last Sitting- Son Poz) yaptığı son fotoğraf çekimine ait resimler de bu sergide yer alıyor.

Esin Kaynağı Oldu

Marilyn Monroe kült figürü, sanatçılara esin kaynağı olmayı sürdürdü ve 1954'de de Kooning, 1960-1966'da Allen Jones ve Jean Jacques Lebel, 1966'da Tom Wesselmann ve 2003'te Mel Ramos, Ernesto Tatafioe ve Daniel Spoerri'nin eserlerine konu oldu. Bir Efsanenin Yaşamı, farklı tarzlara sahip birçok fotoğrafçı ve sanatçının, Marilyn Monroe'yu algılayış biçimlerini gösteriyor.

Marilyn Monroe, kendisini Amerikan pop idolü konumuna getirerek güzelliği ve karizmasıyla dünyayı fethetti. Genç yaştaki trajik ölümünden sonra bile güzelliğinin ve seks tanrıçası imajının ötesinde, yayılmaya devam eden bir gizem haline geldi. Aktris, kendisine adeta tapan ve onu bir ikon haline getiren toplumun genç ölen, kurban konumundaki Amerikan kültünün bir parçası oldu. Tüm dünya için o, yaşlılığın ya da kırışıklıkların yenemediği, asla unutulmayacak ebedi bir karakter olarak kaldı. Vakko Beyoğlu Sanat Galerisi'ndeki sergi, pazar hariç her gün 10.00-19.00 saatleri arasında gezilebilir.

Vakko Sanat Galerisi

İstiklal Cad. No: 123-125
Beyoğlu
Tel: (212) 251 40 92

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855