Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

Indigo Music Hall Açılış : Zoot Woman 08 ekim 2004 Cuma


8 Ekim Cuma gecesi İstanbul'a merhaba diyecek olan Indigo Music Hall, kapılarını elektronik katkılı pop rock sahnesini Pet Shop Boys ve Human League'den devralan Britanyalı grup Zoot Woman ile açıyor.

Indigo resident DJ'i Eden ve Agentorange'ın ev sahipliğindeki gecenin başlangıç saati 22:00. Biletler, kapıda 30.000.000 TL olacak. Öğrenci biletleri 20.000.000 TL'den satılacak.

Zoot Woman
Adını çok keskin kesimli, dar paçalı ‘zoot suit'lerden ilhamla alan grup üyeleri, üniversite yıllarında biraraya geldikten sonra ilk parçalarını 90'lı yıların sonlarında kaydetti. 2001 yılında da ünlü plak şirketi Wall of Sound'da ilk albümleri “Living in a Magazine” ile büyük bir çıkış yaparak Avrupa müzik listelerinde haftalarca kalmayı başardı; Kraftwerk klasiği The Model'a yaptıkları yaratıcı cover da tanınmalarına yardımcı oldu.

2003 yılına gelindiğinde ise, kendi isimlerini taşıyan albümlerini piyasa süren Zoot Woman, Madonna, No Doubt, Cornershop ve Goldfrapp gibi isimlerin prodüktörlüğünü yapan Stuart Price'ın dehası ve Blake kardeşlerin ustalıkları sayesinde adından oldukça uzun süre bahsettirdi. Avrupa turnesini yaz başında tamamlayan grup, 8 Ekim'de Indigo'nun açılış gecesi sahneleyecekleri özel performans için ilk kez İstanbul'da.

indigo
İstiklal Cad. Tonton Mah. Akarsu Sk. No:1-2-4-5 Galatasaray / İstanbul
Kroki için tıklayınız

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
THE CURE Launch Party 08 Ekim 2004 @ Bronx Club Istanbul
The Cure bize bu heyecanı yaşatmayaıi 4 uzun yıl oldu. Arada bir Greatest Hits, Triology, ve Join The Dots Box Seti ile özlemimizi gidermeye çalıştılar ancak yeni üretimler gelmedikçe bizler de nefes alamaz olduk. Bizleri tutup taşıdıkları diğer dünyaları, empresyonist görüşleri, çok farklı açılarda bakmamızı sağlayan sözleri özledik. Bu bekleyiş içerisinde tekrar tekrar eskilere döndük, avutmaya çalıştık aç olan ruhumuzu. Artık beklememize gerek kalmadı. Kariyerinin 28. yılını geride bırakan ve daha şimdiden hayranlarinın gözünde gerçek bir kült olan The Cure, “The Cure” adlı yeni üretimleriyle karşımızdalar. Bu albüm gerçek bir The Cure albümü olarak nitelendiriliyor ve bundan dolayı adı The Cure olarak belirlenmiş. Robert Smith'in yapmış olduğu açıklamalara göre, yeni albüm The Cure'un şu ana kadar ürettiği en başarılı ve en “öz” albümmüş. The Cure'un çekirdeği bu albümde yatıyormuş. “The Cure” un tanıtımı kapsamında Neuparty Organizasyonu ve The Cure Tr (www.thecuretr.com) desteğiyle gerçekleştirilecek olan “THE CURE Launch Party, tüm The Cure hayranlarının gönlünü fethedecek gibi görünüyor...

Gecenin Müziği, DJ.Neu! ve DJ.Zack'den.
Barkovizyonda: -The Cure - Dark Trilogy DVD gösterimi ve sürpriz görüntüler gösterilecek...

8 Ekim 2004 Cuma 22:00
Bronx Club Istanbul
Istiklal Cad. Terkos Çıkmazı (Turkcell Gen. Müd. Yanı)
N:8 Beyoglu

Giriş: Ögr. 13 Mil. Tam: 15 Mil (1 Yerli içki dahil)
0 212 293 53 98
 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
electro-trash # 1 @ vox 09.10.2004 Cumartesi


Electro-Trash # 1
presents
Nag Nag Nag
featuring

Atomizer ( Gigolo Records) live
Crazy Girl live
Jonny Slut & Fil OK ( Nag Nag Nag residents) DJ sets


Electroclash sadece yeni bir müzik tarzı değil, aynı zamanda rave-sonrası yeni bir klüp kültürü. Bireyin kalabalıkla bütünleştiği, çalınan parçaların dj'in setinin içinde eriyerek tek uzun bir parçaya dönüştüğü rave kültürüne alternatif olarak bireysel ifadenin ( kostümler, makyaj...)teşvik edildiği, vokalli ve şarkı formatında parçaların da dj setlerinde yer bulduğu, dj setlerinin yanı sıra müzik ile performans sanatını biraraya getiren toplulukların sahne aldığı yeni bir eğlence anlayışını ortaya koyuyor electroclash akımı.

Electro-trash geceleri de bu tarzın merkezleri Berlin, New York ve Londra'ın önde gelen sanatçılarını ağırlamayı ve bu kültürü İstanbul'a da taşımayı hedefliyor. Serinin ilk partisine ise Londra'da en ünlü electroclash üssü Nag Nag Nag kulübünden tanıdık simalar katılıyor.

Nag Nag Nag'in resident DJ'leri Jonny Slut ve Fil OK hem DJ setleri hem de canlı projeleri Atomizer ile gecede yer alacaklar. Jonny Slut, geçtiğimiz yıl React şirketinden yayımlanan ve büyük ilgi gören Nag Nag Nag toplama albümünü de derleyen kişiydi. Sanatçı Mayıs ayında Phonem Festivaline de konuk olmuş ve electro, punk, new wave parçalarına yer verdiği eğlenceli bir set çıkarmıştı. Atomizer ise Jonny Slut'ın Fil OK ile birlikte kurduğu bir topluluk. Topluluğun, KLF'den tanıdığımız Jimmy Cauty tarafından prodüksiyonu yapılan ilk single'ı Hooked on Radiation' DJ Hell'in plak şirketi International DJ Gigolos etiketiyle yayımlanmıştı. Parçaya ünlü topluluk Pet Shop Boys da remikslemişti.Topluluğun ikinci single'ı ‘Snake/ Ball & Chain' ise geçtiğimiz günlerde yayımlandı.

Nag Nag Nag gecesinin diğer bir süprizi ise, bu klüpte bir çok kereler sahne alan Crazy Girl ( aka Tiff MicGinnis). Idjut Boys, Chicken Lips, Maurice Fulton, Adamsky gibi ünlü prodüktörlerle çalışan Crazy Girl çıkışını Nag Nag Nag toplama albümünde de yer alan ‘Cocaine Talk' kırkbeşliğiyle yaptı. Prodüksiyonlarında electro, punk, funk gibi farklı kaynaklardan beslenen Crazy Girl göz alıcı kostümleri ve sansasyonel sahne şovuyla Londra electroclash sahnesinin en orijinal isimlerinden biri.

 

9 Ekim Cumartesi 23.00
Vox
Acara Sok., No:2, Galatasaray, Beyoglu
0212.2440442
Giriş: 20 Milyon TL

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855