Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

27 Mayıs Çamur & Şehrin Azizleri Kemancı'da.


Çamur, 1996 Haziran'inda Murat (vokal – gitar – baglama ) ve Çagatay (elektrik gitar) tarafindan Sakarya'da kuruldu. Kurulduktan hemen sonra Ankara'ya giden ikili, bir yil boyunca çesitli barlarda sahne aldi.

Ikili, bu bir yilin sonunda Sakarya'ya dönerek çalismalarini bir süre burada devam ettirdi ve ilk demo kayitlarini bu sirada gerçeklestirdi. Mayis 1997'de Izmit Eglence Fuari'nda sahne almaya baslayan grup, ayni sehirde müzik yasamlarini devam ettirdi. Nisan 1998'de bas gitar'a Ömür, davula Turgay (Trayan Dimitrov)'un geçmesi, Ozan'in da klavyesiyle katilmasi sonucu grup, uzun yillar birlikte çalacak olan kadroyu olusturmus oldu.Yaz aylarinda Izmit Fuari'nda, kis aylarinda ise Istanbul'da birçok barda sahne aldi. Kent Rock etkinliklerinin son haftasında Kemancı'da...

Kemancı
Sıraselviler Cad. No:69 Beyoğlu

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
ISTANBUL “GOTHIC” GECELERLE TANIŞIYOR!


Karanlık ve kasvetli mağaralar, yeraltı labirentleri, ihtişam uyandıran dev yapılar, terk edilmişliğin çöküntüsü bütün bunlar gotik hayal gücünün temalarıdır.

Daima “dışa açık” bir forma sahip olan gotik müzik akımı ve alt türleri, son yıllarda tarzların çeşitliliğinin etkisiyle beklenen ilgiyi görmeye başladı. Ülkemizde de 90'lı yıllarda Cool Bar'da düzensiz aralıklarla yapılan "Last Exit For The Lost" partilerinin yanı sıra son yıllarda düzenlediği EBM konseriyle adından sıkça söz ettiren neo-discotheque öncülüğünde ve yeni jenerasyon zen+ imzası taşıyan ELECTROGOTHX’le kendini duyuran bu açılım, partilerle yola devam ediyor.

“Gothic Gathering”, (ilk aşamada) İstanbul’daki “gotiklerin” buluşma noktası olmayı hedefliyor. ELECTROGOTH, EBM, NEW WAVE, INDUSTRIAL, DARKWAVE gibi karanlık synth’lerin groove ritmlerle buluştuğu müzik tarzlarının çalınacağı gecelerde canlı grupların performansları, sürpriz dj’ler, video ve dia gösterimleriyle birlikte sizleri gotik bir karnavala sürüklüyor.


İNGİLTERE’DEN “GOTHIC GATHERING” HEDİYESİ!
Bu ayın sürpriz performansını “Kick” albümü ile İngiltere’nin yeni yıldızları arasına giren WHITE ROSE MOVEMENT sergileyecek. 19 Mayıs’ta Indigo’da düzenlenecek gecede White Rose Movement konseri ardından The Smiths grubundan tanıdığımız ANDY ROURKE DJ setiyle sahneyi devralacak. Geçtiğimiz yıl neo-discotheque organizasyonu ile İstanbul’a gelen sanatçı, setinde 80, 90 ve 2000’li yılların post-punk ve modern rock grupları ile birlikte sık sık The Smiths parçalarına yer veriyor. “Gothic Gathering”in bir parçası olan bu önemli parti Ford sponsorluğunda ve Doritos’un katkılarıyla düzenleniyor. Gecede ayrıca Istanbul’un sıradışı gruplarından biri olan Neoplast’ın, kendi parçaları ve sürpriz cover’lardan oluşan özel bir performansı da olacak.

YERLİ GRUPLARA TAM DESTEK
Indigo partisi öncesi ve sonrası “Gothic Gathering” maratonu devam ediyor. Her Cuma 21:00‘ da Manastre’ın yeni yerinde start alan partiler sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Kıyafet zorunluluğu olmasa da günlük giyim yerine gecenin içeriğine uygun kıyafetlerin tercih edilmesi öneriliyor. Her hafta sahnede; NEOPLAST ya da DABBET-ÜL ARZ, kabinde ise; DJ AHMET MUSLUOĞLU, PAIN LOVER, SPECTRE, DJ DOLL ve sürpriz isimlerle karşılaşabilirsiniz.

Manastre World Music Club
İstiklal Cad. Öğüt Sk. No:4 Beyoğlu
T: +90 212 251 13 23

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Kentrock devam ediyor...


Direc-t bir kaza sonucu 1997'de kuruldu. Arabayı bir direğe bindirdikten sonra çaldıkları parçalar İngilizce ve Türkçe olduğu için "ortada" bir isim koydular.

2000 sonunda Alex gruba girdi.
2001 Roxy Müzik yarışmasında birinci oldular.
2002 Alternatif Festival'de David Byrne, Pulp, Sneaker Pimps ve Carl Cox'un altında çaldılar.
2002 H2000 demo sahnede çaldılar.
2003 H2000’de ana sahne aldılar.

2003 yılında On-Air'le anlaşan grup Deniz Yılmaz (Kurban) prodüktörlüğünde kaydettikleri albümü 2003 Mayıs'ında bitirdi ve 2004 Haziran'ın da raflarda yerini alan "Rus Kozmonotları" isimli albümlerinde 10 Türkçe bir İngilizce besteleri var. Dur Sakın Konuşma, Hasret ve Ama Sen Varsın’a birer klip çektiler. Özellikle albüme isim veren Ama Sen Varsın’a çektikleri animasyon klip çok ilgi gördü.

2004’de grup Dream Tv'de canlı yayınlanan Rock İstanbul festivalinde de ana sahnede çaldı.
2004 Temmuzda Direc-t Slovakya'da Pohoda Açıkhava Festivalinde çalan ilk Türk grubu oldu.
2004 Yedi Kule Zindanları'nda Güney Asya depremzedeleri yararına yapılan konserde yer aldılar.
2005 Fanta Gençlik Festivali'nde toplam 17 şehirde konser verdiler.
2005 RockIstanbul Festivalinde ana sahnede çaldılar.
Grup Rock müziğinin kalbi olan Roxy, Line, Kemancı, Life Bar, Bronx, Gitar Bar, Vox, Yeni Melek Gösteri Merkezi, Stüdyo Live, İzmir Ooze Bar, Ankara Saklıkent, Ankara Bar Fly, Eskişehir Doors ve bir çok üniversitenin gençlik festivalinde sahne aldılar. Aynı zamanda Alman Lisesi, Ereğli Anadolu Lisesi gibi bir çok lisede de sahne aldılar.

2 nci albümleri "Olympos" tüm müzik marketlerde yerini aldı.

Ama sen varsın isimli parçaları Rusya'da çıkan Türkçe şarkılardan oluşan bir toplamada yer aldı.

Kemancı
Sıraselviler Cad. No:69 Beyoğlu

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855