Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

Manhattan Bu Hafta 9-13.03.2004


9 Mart Salı
BABAZULA + DJ Hakan Tamar

1996 yılında Levent Akman (vurmalı çalgılar, ritm makinaları, oyuncaklar), Murat Ertel (saz ve telli çalgılar, ses), Emre Onel (darbuka, sampler, ses) tarafından Istanbul'da kuruldu. 2002 yılında Oya Erkaya'nın (bas) gruba dahil olmasıyla grup son halini aldı. Geleneksel Türk müzik aletlerinin kullanımını elektronik öğelerle birleştiren grup, değişik bir tını yaratarak Türk Halk Müziği'ne yepyeni bir soluk getirmiştir. Kayıdı alınan doğal seslerin, çalınan akustik ve elektrikli, geleneksel ve modern müzik aletlerinin çeşitli elektronik efektlerle zenginleştirilmesi Baba Zula müziği'nin temelini oluşturmaktadır. Canlı etkinliklerde çekirdek kadroya eklenen elemanlar tarafından hazırlanan video, dia ve film gibi unsurların kullanımına da ağırlık vermektedir.

10 Mart Çarşamba
REPLİKAS

1993 yılında Gökçe Akçelik, Barkın Engin ve Orçun Baştürk tarafından temelleri atılan Replikas, Mayıs 1998 de Selçuk Artut ve Ocak 2000 de Erden Özer Yalçınkaya'nın katılımıyla son şeklini aldı. Etkilendiği tüm kaynakalrı özümseyerek kendi avant-garde yapısı içerisinde eriten ve kendine has bir sound oluşturan Replikas yurtiçindeki seyircisinin yanısıra yurtdışında da Amerikalı ve Avrupalı müzik yazarlarının dikkatini çekti. Albümleri yabancı underground plak şirketleri tarafından satışa sunuldu ve çeşitli ülke radyolarında çalındı. Village Voice da dahil olmak üzere çeşitli dergi ve e-dergilerde grupla ilgili röportajlar ve yazılar yayınlandı. Asya coğrafyasına ait müzikleri, arabeski ve tekke müziklerini kullanan değişik bir grup Replikas.

11 Mart Perşembe
SOUL STUFF

1995 yılında ilk kez Ankara'da, Manhattan Music Club'da müzik yaşamına başlayan grup, 1996 yaz sezonunda gitarda Süleyman Bağcıoğlu ve bas gitarda Gökhan Koçer ile Marmaris Cafe LEON'da yogun ilgi gormustur. 1997 yılında farklı bir sound arayışına giren grup, bu donemde Ozan Dündar (keyboard), Deniz Bac (davul) ve Alper Ercan (davul) ile calismistir.
99'da orjinal kadrosuna geri donen SOUL STUFF, soul, funk ve blues müziğinin en güzel örneklerini İstanbul Manhattan Club'da sizlerle buluşturacak.

12 Mart Cuma
ANKARA UNITE PARTY
80's NIGHT
DIPLOMATIC IMMUNITY LIVE

Ankaralı İstanbulluların buluşma partisi, 80lerin unutulmaz müziğiyle sadece Ankaralılara değil İstanbullulara da nostaljik bir gece yaşatacak. Gece de ayrıca Ankara'nın ünlü grupu Diplomatic İmmunity sahne alacak.

13 Mart Cumartesi
BUZUKİ ORHAN OSMAN & DEVR-İ ALEM

Bir yolculuk hikayesi
Müzik yaşamına Yunanistan'da başlayan sanatçı, profesyonel çalışmalarına Amerika, Bulgaristan, Kazakistan, Almanya, Fransa gibi ülkelerde devam etti. Orhan Osman'ın buzuki stili; çalışmalarda bulunduğu her bir ülkede buzukinin Yunan stiline bağımlılığından ayrışarak evrensel yorumlara ulaşmaya başladı. Orhan Osman, 1996 yılında İstanbul'a geldi. Kısa zamanda ülkemizdeki müzikal çalışmalarda yerini alan sanatçı, dünya ezgileri ve etnik müzik ve enstrümanındaki hakimiyetiyle dinleyicilerinin beğenisini kazandı. "Buzuki" lakabının yakıştırıldığı Orhan Osman, Almanya'da Klezmer & Greco Turkish Music / Crossroad: istanbul - New York adı altında düzenlenen workshop'a eğitmen olarak katıldı (Ağustos 2000). Sanatçının bu konserinde kendisine 11 müzisyen eşlik edecek.

Manhattan : Acara Sokak 2 Galatasaray Tel: 244 04 42

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Republic 12-13.03.2004


 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Düş Sokağı-Murat Yılmazyıldırım @ Babylon 11.03.2004DÜŞ SOKAĞI-MURAT YILMAZYILDIRIM
11 Mart Perşembe / 21:30

 

Murat Yılmazyıldırım, Düş Sokağı Sakinleri grubunun kurucu üyesi onbinlerin takip ettiği düş yolculuğuna “DÜŞ SOKAĞI - Murat Yılmazyıldırım” adı ile devam ediyor. 7 Ekim 2003 Salı gecesi Babylon'da verdiği tanıtım konserinin hemen ardından “Büyü” turnesine başlayan Murat Yılmazyıldırım, bugüne kadar 25 ilde verdiği 50 konserin ardından tekrar Babylon sahnesinde sevenleriyle buluşuyor..
 
Ayakta 15M TL Öğrenci 10M TL
 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855