Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

Bilgi'de SİNEMA Mart'2004


Bilgi'de Sinema Mart ayında Kadın Filmleri ağırlıklı bir programla sinemaseverlerin karşısında. ‘Kadın Kadındır' başlığı altında Fransız Yeni Dalgası'nın iki büyük ustası Godard ve Chabrol'dan birer film, Peter Brook'un ‘Moderato Cantabile' ve kadın sanatçılara bakmayı deneyen ‘Frida' ve ‘Saatler' filmlerini izleyebilirsiniz. Kadın panoramasının ikinci başlığı 8 Mart'ta başlayan ‘2.Filmmor Kadın Filmleri Festivali Gösterimleri'. Bu başlık altında başta sıradışı Amerikalı belgeselci Jill Godmilow olmak üzere, dünyanın dört bir yanından derlenen, kadınların yarattığı belgesel ve kurmaca filmleri izleyebilirsiniz.

‘Soykırıma Tanıklık' başlığı altında ise Yahudi soykırımının 9,5 saatlik bir belgesi niteliğinde olan ‘Shoah' adlı belgeseli izlemek mümkün. ‘Fransız Sinemasının Ustaları' bölümünde Fransız romancı Alain Robbe-Grillet'in yönettiği ‘Eden ve Sonrası' ve büyük usta Bresson'un ‘Para' adlı filmlerini bulabilirsiniz. ‘Dudaklarımı Oku' filmi ise son dönem Fransız sinemasının en ilginç örneklerinden biri. ‘Görüntünün Şiiri' başlığı altında Tunuslu yönetmen Nacer Khemir'in iki filmine yer veriliyor. Son olarak Bilgi'de Sinema 19 Mart'ta kutlayacağımız Sinemanın 106. Doğum Günü için Lumiere kardeşlerin çektiği ilk filmlerden bir demet sunuyor.

Yapı Kredi'nin ana sponsorluğundaki Bilgi'de Sinema zengin içerikli programları İstanbullu sinemaseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

  • Tüm gösterimler İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü 'nde gerçekleştirilmekte olup, gösterimlerden yarım saat önce Taksim AKM önünden ücretsiz servis mevcuttur.
  • Bilet fiyatları: 3 milyon (öğrenci) – 5 milyon (tam
  • 2.Filmmor Kadın Filmleri Festivali Gösterimleri'nde tek fiyat – 3 milyon – uygulaması vardır.
  • Gösterimler, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrenci ve çalışanlarına ücretsizdir.

 

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
ITM Akademi ELEKTRONİK MÜZİK EĞİTİM PROGRAMI


Kursun amacı nedir ?
Günümüz trendi olan elektronik müziği teknolojiyi kullanarak beraberinde getirdiği digital ve analog ekipmanları kullanabilme yetisi ve müzik yapabilecek duruma gelmek.

Bu Kursun içeriği nedir ?
Elektronik Müzik tarihi, PC tabanlı sequencer programları, MIDI, Synthesizer kullanımı, Sampler kullanımı, Remix ve Aranje konularında kısa zamanda net bilgiler ve katılım belgesi edinmek.

Hangi konularda eğitim verilecek ?
- Elektronik Müzik Tarihi : DJ Mabbas yönetiminde elektronik müzik tarihi.
- PC tabanlı sequencer programları : Cubase SX, Reason ve WaveLab (audio edit) gibi programların kullanımı. Sound Card, Plug-in programlar, kayıt, mix ve mastering programları kullanımı. Midi - audio kullanımı.
- Synthesizer kullanımı : Sound edit, sound design, OSC, LFO, Acoustic Envelope, Filter, Amplitude, Cut-off, Resonance ve Aftertouch, Portamento özellikleri, tanımı ve kullanımı.
- Sampler Kullanımı
- Remix ve Aranje : PC uyumlu digital mixer kullanımı, sound card kalibrasyonu, A/D – D/A çevirimler, AES EBU, SPDF, optik bağlantılar, MIDI Interface, mixer - sound card uyumu ve bağlantıları.
- Seminerler : 1,5 aylık eğitim süresince, önceden belirlenen tarihlerde, sektörde çalışan deneyimli ve uzman kişilerin workshop'a katılımı sağlanarak tecrübelerinden faydalanılması amaçlanır.

BAŞLANGIÇ : 28.02.2004/ 4.04.2004
GÜN VE SAAT : Cumartesi & Pazar- 17:00/20:00
SÜRE : 6 hafta, toplam 36 saat
SINIF KONTENJANI : 10 kişi
KAYIT : Kurs ücreti aylık 225 milyon TL + KDV, toplam 2 ay'dır. Ödeme kredi kartı ile veya nakit yapılabilir.
EĞİTİMCİLER : TANSU KAMER, UĞURCAN SEZEN, MABBAS, SÜDEN PAMİR

 

ITM Akademi
Yeniçarşı Cad. No :54
Galatasaray – Beyoğlu
Tel : 0212 244 0 333

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Beyoğlu Ses Konserleri 23 Şubat'ta başladı...


Her yıl, Ocak- Mayıs ayları arasında ve her hafta Pazartesi günleri , SES -1885 Ortaoyuncular Tiyatrosu'nda Beyoğlu Ses Konserleri yapılacaktır.

Dünyada sekiz tane kalan ve bulundukları ülkelerde bir müze özeni gösterilerek korunan, tarihi SES TİYATROSU şanına yakışır, renkli gösterilere, dünyanın seslerine sahne olacak.

Beyoğlu SES Konserleri 2004 programında; yedisi Türkiye'den yedisi dünyadan (Brezilya, İspanya, Ermenistan, Haiti, Portekiz, Tibet, Yunanistan) toplam 14 proje yer alacak.

Açılış Konseri, 23 Şubat 2004 Pazartesi günü Piyanonun Türküsü - Lara Shekinsky projesiyle gerçekleşecek. Bestesi Nihal Çelik'e ait olan projenin müziği eşsiz Anadolu görüntüleri ile birlikte, ülkemizi tüm dünyaya tanıtan bir proje olarak gerçekleşmiş ve müzik bütünü ile "UNESCO - Dünya Mirası Kültür Varlıkları "Anadolu" belgesel filminin müziği olarak Unesco Türkiye Milli Komisyonu tarafından tercih edilmiştir.

“Müziksel iletişim aramızdaki farkların tadına varmaktır”...sözü bu projenin de çıkış noktasıdır. Ve böyle bir etkinliğin her yıl kış ayları boyunca sürmesi ve gelenekselleşmesi İstanbul'un kültürel yaşamına ayrı bir canlılık katacaktır.

Yer: SES – 1885 TİYATROSU
İstiklal Cad.No: 140 - Beyoğlu

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855