Taksim Beyoğlu Istanbul İstiklal Caddesi
   
   
   
 

 


Menü

• Güncel
• Beyoğlu Bilgisi
• Beyoğlu Fotoğrafları
• Cafe Bar Restaurant
• Sinemalar
• Tiyatrolar
• Kültür Merkezleri
• Oteller
• Sanat Galerileri
• Konsolosluklar
• Kroki
• Beyoğlu Kitapları
• Kaygısız Yazılar
• İstiklal Rehberleri
• Künye
• Gizlilik Politikası
• İletişim


Cafe Bar Restaurant

Asmalımescit Balıkçısı

Barcelona Cafe
Bonsoir Restaurant Bar
Cafe Guitar
Dulcinea
Koyu Kahve
Şeyhbender
Andon
Babylon
Hayal Kahvesi
Manhattan
My Moon
Mojo
The North Shield Pub
Soho
Tierra Music Club
Teras 6
Asır Restaurant
Cumhuriyet Meyhanesi
Kallavi 20


Beyoğlu Bilgisi

Ağa Camii
Arap Camii
Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Anıtı
Çiçek Pasajı
Galata Kulesi
Galatasaray Hamamı
Serpuş Han
Taksim
Tünel

   , Hoş Geldiniz!
 
 

Manhattan Bu Hafta 17-18-19-20-22.02.2004


17 SALI
BABAZULA & HAKAN TAMAR (10M/6M)

1996 yılında Levent Akman (vurmalı çalgılar, ritm makinaları, oyuncaklar), Murat Ertel (saz ve telli çalgılar, ses), Emre Onel (darbuka, sampler, ses) tarafından Istanbul'da kuruldu. 2002 yılında Oya Erkaya'nın (bas) gruba dahil olmasıyla grup son halini aldı. Geleneksel Türk müzik aletlerinin kullanımını elektronik öğelerle birleştiren grup, değişik bir tını yaratarak Türk Halk Müziği'ne yepyeni bir soluk getirmiştir. Kayıdı alınan doğal seslerin, çalınan akustik ve elektrikli, geleneksel ve modern müzik aletlerinin çeşitli elektronik efektlerle zenginleştirilmesi Baba Zula müziği'nin temelini oluşturmaktadır. Canlı etkinliklerde çekirdek kadroya eklenen elemanlar tarafından hazırlanan video, dia ve film gibi unsurların kullanımına da ağırlık vermektedir.

18 ÇARŞAMBA
TRIBUTE TO BEATLES (15M+1yerli içki)

Bulutsuzluk Özlemi, Blues Express ve Beatles DVD gösterimi
Efsanevi grup Beatles’ın anısına düzenlenen gecede Bulutsuzluk Özlemi ve Blues Express, Beatles parçalarıyla sahne alacak. Aynı gece, Beatles grubunun Amerika’ya ilk gelişleriyle ilgili, EMI tarafından tüm dünyada aynı anda müzikseverlere sunulacak olan DVD’nin ilk gösterimi Manhattan’da gerçekleşecek.


19 PERŞEMBE
METROPOLİS (10M/6M)

Davulda Egemen Ünal, basta Orkun Aldemir, vokal ve gitarda Ercüneyt Özdemir Metropolis'i 1992 'de Ankara'da kurdular. 1994'te Evrim Evişen'in katılıdığı topluluk, Şubat 2003'te gitarist Barbaros Horozal'ın gelişiyle şimdiki formasyonuna ulaştı. İlk yıllarından beri Ankara ve İstanbul rock sahnelerinin aranan isimleri oldular. 1996 - 1999 yılları arasında Avusturya'da müziklerini yaymaya uğraştılar. Bu dönemde Innsbruck/ Rock For Kosova, Salzburg/ Loud & Proud Festivali gibi organizasyonlarda ve büyük kulüplerde çaldılar. Topluluk, Avusturya ziyaretlerine ve konserlerine devam ediyor. Topluluk, post punk'tan grunge'a, pop'tan hard core'a uzanan geniş cover version repertuvarını icra ederek birarada geçirdiği on yılın meyvesi olan ilk albümünü de Viyana yakınlarında kaydetti. 2000 yılı Mayıs'ında İst. Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'ndaki Jethro Tull konserinde ön grup olarak sahne alan Metropolis, aynı yıl h2000 festivali'nde de açılış grubuydu. Metropolis "Makine" albümü ile ustalıkla işlediği müziğini daha geniş kitlelere tanıtmayı hedefliyor.


20 CUMA
DUMAN (20M+1 yerli içki)

Vokal ve gitarda Kaan Tangöze, gitar ve geri vokalde Batuhan Mutlugil, bas gitar ve geri vokalde ise Ari Barokas’dan oluşan Duman, ilk albümleri “Eski Köprünün Altinda” ile yakaladıkları büyük başarının ardından Türk rock müziğinin en önemli gruplarından biri oldu. Yaklaşık yüzün üzerinde konser veren grup, açıkhava tiyatrolarından üniversite kampüslerine kadar onbinlerce müziksever ile buluştu. Duman özellikle Istanbul, Ankara ve İzmir’de üniversite ve liselerde çok büyük bir hayran kitlesi edindi.


22 PAZAR
COMMA (6M)

Dream Theatre gibi gruplar sayesinde ülkemizde de büyük dinleyici kitlesine ulaşan progressive metal tarzında COMMA Türkiye’yi yurtdışında başarı ile temsil ediyor. Türkiye’den sonra dünyada da piyasaya çıkacak albümün yabancı progressive metal dinleyicilerinden de beğeni kazanacağına kesin gözüyle bakılıyor; özellikle ney, darbuka gibi entrümanların kullanıldığı parçalar büyük ilgi çekecek. Ayrıca bu defa Türkçe bir parça yapan COMMA, “Sen” parçası ile de Türkiye’de de ilgi ile karşılanacak.

 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
Republic Şubat'3/4


 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
ERKİN KORAY @ Babylon 18.02.2004ERKİN KORAY
Türk Rock Müziği
Istanbul
18 Şubat Çarşamba / 21:30
 
Türk rock'unun babası sıfatı, Erkin Koray'ın 40 yıldır Türk batı müziğine kattıklarını tanımlamaya yetmiyor. The Beatles'la birlikte doğan İngiltere'deki Beat müziği özelliklerini taşıyan ancak kendini hep yenileyen tarzıyla, Erkin Koray uzun bir aradan sonra yeniden Babylon sahnesinde.
Ayakta 15M TL Öğrenci 10M TL
 


hayat devam ediyor... Bölüm Sponsoru monoFe
 
     
 
© Copyright 2000-2019 istiklalcaddesi.net - istiklalcaddesi.org | İletişim: +90(535)5888855